Didim'e E-Sınav Merkezi Açıldı

DİDİM’E E-SINAV MERKEZİ

Daha önce Aydın’ın 3 ilçesinde (Nazilli – Söke – Efeler)  gerçekleştirilen e-sınav uygulaması artık Didim’de de yapılabilecek.

 09 Nisan 2022 Cumartesi 11:05
DİDİM’E E-SINAV MERKEZİ

Yaklaşık 1.5 yıl önce başlanılan e- sınav merkezinde sona gelindi. E-sınav merkezinde görev alacak 120 öğretmenin eğitimlerinin tamamlanmasının ardından mayıs ayında gerçekleştirilecek olan sürücü kursu yazılı sınavlarının Didim e-sınav merkezinde yapılacak. Kurulacak e-sınav merkezi, sınava giren vatandaşlarımızın teknolojinin son imkânlarından yararlanmasını sağlayacak
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Didim’de Elektronik Sınav Merkezi açılacak.  Kısaca E-Sınav Merkezi olarak bilinen bu merkezde, Didim’de ehliyet sınavlarının yazılı bölümünü gerçekleştirme imkânı bulunacak.  Her yıl Didim’den yaklaşık 2 bin kişi Aydın’da bulunan e-sınav merkezine gidiyordu.
TEKNOLOJİ… HIZ… KOLAYLIK 
Yapılan dijital yenilikle, vatandaşların istedikleri zaman diliminde, işlerini aksatmadan sınava girmelerine imkân sağlanıyor.  Adaylar, e-sınav uygulaması sayesinde, randevu sistemiyle en yakın tarihte sınava girebilecek. Sınav bitiminde sonuçlar hemen öğrenilecek. Kullanıcı dostu bilgisayar ara yüzü ile adaylar, cevap kâğıdında yanlış işaretleme, işaretlemeyi unutma gibi hatalardan kurtulacak. 
MALİYETLER DÜŞECEK
Uygulamanın Didim’deki adayların sınava girmek için halen yaptıkları yol masrafları ve zaman israfından kurtulmasının yanı sıra, başka faydalarının da bulunduğunu unutulmamalıdır. Yeni uygulama, soru ve cevap kağıdı baskısı, işçilik, tasnif, nakliye gibi maliyetlerin de düşmesini sağlayacak.
ENGELLİLERİN KONFORU DA DÜŞÜNÜLÜYOR
E-Sınav merkezlerindeki masa, sandalye ve bilgisayarlar, engellilerin erişimi ve konforu da düşünülerek tasarlanıyor.
HABER: ELİF DİKBAŞ

Müşteri Destek Numaramız

0

Mail Adresimiz